Jako nepříliš úspěšný ročník hodnotí letošní výstavu i místostarosta obce Jan Grombíř. Na vině jsou nekvalitní vína. „Tolik špatných vzorků jako letos jsem snad nikdy nepil. Vína jsou zoxidovaná a jsou cítit sírou,“ uvedl Grombíř, který je též zkušeným vinařem a bývalým manažerem Moravských vinařských stezek.

Problém však není jen u samotných vinařů, ale také u degustátorů. „Porotci zkrátka nemají dostatek zkušeností. Chybí jim i potřebná kvalifikace. Nezkušení vinaři jsou zase zvyklí jen na chuť svého vína, nepijí v jiných sklepech, neznají ani nejnovější trendy, které se mění,“ doplnil Grombíř.

Každé víno by mělo splňovat určité charakteristické podmínky, například správnou míru kyselosti. To ale nezkušený člověk, který se řídí tím, že mu víno zkrátka chutná, nepozná.

Vinaře však v posledních dvou letech trápily i silné mrazy, na které jsou náchylnější hlavně starší hlavy vinné révy a vinice v dolinách, kde se mráz drží lépe. Léto bylo zase horké a suché a dozrávání hroznů poznamenaly podzimní deště. Několik vinařů muselo proto hrozny dokupovat.

Dalším problémem je podle Grombíře také fakt, že jsou dnešní košty vnímány hlavně jako společenské akce. „Pořádají se košty, kde hraje cimbálka. To je podle mě nesmysl. K vínu je potřeba klid, o vínu se musí mluvit. Lidé na košty už nechodí primárně kvůli vínu,“ posteskl si muž.

Návštěvníkům se ale podle všeho na koště líbilo. „Jsem tu už po třetí, mezi vinaři jsou mí známí. Je tu příjemná atmosféra, líbí se mi tady,“ uvedla jedna z návštěvnic.

Zástupce mužského pohlaví však vinařům vytkl přílišnou sladkost vín. „Samozřejmě každému chutná něco jiného, přijde mi ale, že většina vín je sladká, osobně preferuji spíše polosuchá vína,“ uvedl častý návštěvník Libor Lev z Nechvalína.

Skoronický košt se však vyznačuje i několika výjimečnostmi. Každý návštěvník si například vzorky vín nalévá sám. Košt se také zaměřuje spíše na vinaře z okolních obcí, které jsou součástí mikroreginu Nový Dvůr, kam patří Svatobořice-Mistřín, Milotice, Vlkoš, Ratíškovice, Vacenovice a samozřejmě Skoronice. „Propagujeme hlavně naše místní vinaře. Všechno je ale o oplátce – pokud chcete na košt dostat vinaře z jiných obcí, musíte i na jejich košty přispět vlastními víny,“ informoval jeden z vystavujících vinařů Pavel Bíla.

BARBORA SKOČÍKOVÁ