Celová kapacita bude zhruba 2500 lůžek. Firmy to oznámily v pondělí. Transakci musí ještě schválit antimonopolní úřad. Obě strany se dohodly, že její výši nebudou komentovat.

Všechna zařízení Alzheimercentrum by se měla v několika etapách v průběhu roku 2022 začlenit do zapsaného ústavu ALZHEIMER HOME ze skupiny Penta Hospitals CZ, se všemi závazky vůči klientům a zaměstnancům.

Ilustrační snímek
Češi si odmítají převzít zásilky z Číny a dalších zemí. Poště se plní sklady

„Společnost Alzheimercentrum vlastníme od roku 2017 a za tu dobu se nám podařilo ji významně rozšířit. Navýšili jsme počet center, která se starají o lidi s Alzheimerovou chorobou a zkvalitnili jsme služby a poskytovanou péči. Nyní se ale chceme soustředit především na klíčová odvětví našeho portfolia, jimiž jsou finanční služby, energetika a real estate,“ uvedl člen představenstva a výkonný ředitel skupiny CREDITAS Jiří Hrouda.

Vůbec první Alzheimercentrum vzniklo před 25 lety. Důraz klade především na individuální péči a rodinnou atmosféru, v čemž se bude doplňovat s obdobnými zařízeními spadajícími už nyní do skupiny Penta Hospitals CZ.

„Převzetí společnosti Alzheimercentrum je součástí naší dlouhodobé strategie, tedy posilovat pozici skupiny Penta Hospitals CZ coby významného poskytovatele zdravotních a sociálních služeb v České republice. V současné době naše skupina provozuje síť vlastních specializovaných center péče o pacienty s Alzheimerovou chorobou a naším cílem je tato centra dále rozvíjet jak z hlediska působnosti, tak vysokého standardu a rozsahu nabízených služeb. Vstup do společnosti Alzheimercentrum tak plně zapadá do této koncepce,“ popsala generální ředitelka Penta Hospitals CZ Barbora Vaculíková.

Minimální trvanlivost.
EU chce zrušit nápis „minimální trvanlivost“ na potravinách

Odborníci o Alzheimeru říkají, že je to tichá epidemie 21. století, data to bohužel potvrzují. V České republice je nyní diagnostikováno 70 tisíc pacientů s Alzheimerovou chorobou a další desítky tisíc lidí s jiným typem demence. Jejich počet se za posledních deset let zdvojnásobil, ale zařízení pro ně chybí. 

Odhad, který nedávno udělali čeští odborníci, je přitom vážný. Do roku 2050 u nás může být až 280 tisíc pacientů s diagnostikovaným Alzheimerem.

Penta Hospitals CZ je součástí holdingu Penta Hospitals International, který patří s více než 13 000 zaměstnanci, 30 nemocnicemi a více než 40 dalšími zdravotnickými zařízeními mezi nejvýznamnější poskytovatele zdravotních a sociálních služeb ve střední Evropě. Vlastníkem holdingu je investiční skupina Penta, do jejíhož portfolia patří i Vltava Labe Media, vydavatel Deníku.