Dvě nová pravidelná spojení z Košic, a to na letiště Milán-Bergamo a Doncaster-Sheffield, Wizz Air zavedl již u příležitosti otevření základny na Slovensku. Největší nízkonákladový přepravce ve střední a východní Evropě ještě předtím začal provozovat linku z Košic do Londýna na letiště Luton.

"Britský trh je pro nás velmi důležitý a jsem velmi rád, že díky nové lince Wizz Airu do Bristolu budou mít Košice poprvé v historii přímé letecké spojení s regionem jihozápadní Anglie. Tato linka je pro nás dalším významným milníkem na cestě k tomu, aby se letiště Košice stalo skutečnou vstupní branou na východní Slovensko," uvedl výkonný ředitel letiště v Košicích Karl Dandler.

Košické letiště v prvním letošním pololetí odbavilo 143.493 cestujících, což je meziročně nárůst o 16 procent. Do Košic létají i České aerolinie (ČSA) na linkách z Prahy, letos v květnu ČSA otevřely letecké spojení mezi Košicemi a ukrajinskou metropolí Kyjevem.

Základnu na Slovensku si v letošním roce zřídil také irský nízkonákladový dopravce Ryanair. Letadla umístil na bratislavské letiště M.R. Štefánika, kde byl loni největším leteckým přepravcem.