„Pylová analýza prokázala, že med nepochází z České republiky a že se nejedná o borovicový med,“ stojí na webu Potravinynapranyri.cz. Inspektoři Státní zemědělské a potravinové inspekce (SZPI) zde informují o svých úlovcích. Nepřekvapí, že zkoumaný med obsahuje i nepovolená sladidla a barviva.

Loni inspektoři při kontrolách odebrali vzorky z 81 šarží medu. Požadovaným parametrům přitom nevyhověly vzorky ze 40 šarží. „Medy bohužel dlouhodobě a setrvale patří k nejproblematičtějším komoditám v naší kontrolní kompetenci,“ řekl Deníku mluvčí inspekce Pavel Kopřiva.

Nejčastějším zjištěným nedostatkem byl příliš nízký obsah enzymu diastáza, inspektoři jej zaznamenali u více než čtvrtiny šarží. Poukazuje na nevhodné zahřívání či skladování medu.

U osminy šarží kontrola prokázala vysoké hodnoty hydroxymethylfurfuralu, látky vznikající při zahřívání medu. Nezřídka se zjistí i další prohřešky: med pochází z jiných rostlin či zemí, nežobchodníci tvrdí. Občas v něm jsou cizí cukry a barviva anebo více nerozpustných látek, než je přípustné.

JÍT KE VČELAŘI, NEBO DO OBCHODU?

Je lepší kupovat med přímo od včelaře, nebo od velkých obchodníků? „Spotřebitele bych vždycky nasměroval za včelařem, protože tam je větší garance, že med nebude nějakým způsobem poškozený nebo v něm nebudou látky, které by tam být neměly,“ řekl Deníku Augustin Uváčik z Českého svazu včelařů. „Stejně jako si člověk hledá lékaře, tak by si měl najít i včelaře a nakupovat jen u něj,“ míní Uváčik.

Jinak vidí věc velcí obchodníci. „Náš med je kontrolovaný třikrát – když jej nakoupíme, během výroby i poté, co vyrobíme šarži,“ řekl Deníku Milan Špaček ze společnosti Medokomerc.

ZLEPŠUJEME SE, TVRDÍ OBCHODNÍCI

„Když se podíváte na záchyty posledních tří let na webu Potravinynapranyri.cz, zjistíte, že ubylo problémů velkých výrobců. Bývají tam malí zpracovatelé, ale med od dodavatelů, jako jsme my, tam není tam žádný,“ prohlásil Špaček.

A jak by spor malých a velkých producentů rozsoudili inspektoři? „Z výsledků kontrol nevyplývá,že by volba velkého nebo naopak malého výrobce sama o sobě indikovala vyšší či nižší riziko nevyhovujícího výrobku,“ dodal Kopřiva.