Odhadované zisky sedmapadesátiletého herce činily v období od prvního června 2017 do 31. května 2018 asi 239 milionů dolarů, což je v přepočtu více než 5,2 miliardy korun. Značnou část přitom tvoří podíl z prodeje společnosti Casamigos Tequila nápojovému gigantu Diageo, který vlastní značky jako Guinness, Johnnie Walker nebo Captain Morgan.

Clooney založil Casamigos v roce 2013 se svými přáteli Rande Gerberem a Mikem Meldmanem. Podle svých slov se nápad na založení firmy zrodil během noci v tequilovém opojení a původně mělo jít o malou soukromou výrobnu.

„Casamingos vznikla z přátelství a nápadu vyrobit tu nejlepší a nejjemnější tequilu na světě, naši vlastní domácí tequilu,“ prozradil Rande Gerber, jehož manželkou je supermodelka Cindy Crawfordová.

Společnost Diageo podle BBC za nákup Casamigos zaplatila okolo jedné miliardy dolarů, tedy více než 22 miliard korun. S Clooneyho firmou má přitom velké plány. Hodlá její výrobky rozšířit do celého světa.

Magazín Forbes Clooneyho zařadil na druhé místo v žebříčku nejlépe placených celebrit světa. O první příčku ho připravil kontroverzní americký boxer Floyd Mayweather, který dokázal vydělat ještě o jednu miliardu korun více.

Třetí místo obsadila teprve dvacetiletá modelka, návrhářka a podnikatelka Kylie Jennerová se ziskem zhruba 3,7 miliardy korun. Ta je nejmladší celebritou v žebříčku a má podle magazínu velkou šanci stát se nejmladší ženou, která se kdy vlastním úsilím stala miliardářkou.

Řadě celebrit se podařilo finančně zužitkovat silnou fanouškovskou základnu na sociálních sítích. „Ukázkou jsou Kylie Jennerová a Dwayne Johnson, kteří díky fanouškům vydělali nepředstavitelné množství peněz,“ řekl BBC Zack Greenburg z magazínu Forbes. „Zatímco Kylie využila podporu fanoušků k rozjetí podnikání, Johnson díky nim získává jednu roli za druhou,“ dodává Greenburg.

Sociální sítě představují obrovský potenciál, ale není pravidlem, že úspěch na sociálních sítích přinese zisky a naopak, vysoké zisky nejsou podmíněny úspěchem na sociálních sítích. Stačí se podívat na Clooneyho, který je téměř nevyužívá a obsadil v žebříčku druhé místo,“ uzavírá Greenburg.

Pět nejlépe vydělávajících celebrit podle magazínu Forbes:1. Floyd Mayweather – 6,2 miliardy korun
2. George Clooney – 5,2 miliardy korun
3. Kylie Jennerová – 3,7 miliardy korun
4. Judy Sheindlinová – 3,1 miliardy korun
5. Dwayne The Rock Johnson – 2,7 miliardy korun