Bližší informace o jeho následném využití manažeři hotelu Corendon v nizozemském Amsterodamu prozatím tají. Ví se pouze to, že bude umístěn na zahradu rezortu stojícího v těsné blízkosti amsterodamského mezinárodního letiště Schiphol a bude sloužit jako muzeum letectví a umění.

Podle mluvčí společnosti Corendon Village Hotel Daisy Homoetové-Minjalsové, kterou cituje server CNN, se bude jednat o „obrovskou atrakci pro každého, kdo chce okusit pocit létání“.

Podívaná, o níž je obrovský zájem

Samotná přeprava tohoto ještě donedávna letajícího kolosu započala v noci 5. února a potrvá až do sobotní noci. V nizozemském hlavním městě navíc vzbudila velkou vlnu zájmu.

Do soutěže umožňující sledovat tuto polední cestu oblíbeného dopravního letadla se podle Corendonu přihlásilo na 9 tisíc lidí. Uspěly však pouze dvě třetiny z nich. Pro zbytek nadšenců tak alespoň společnost z právě probíhající akce vysílá živý přenos.

„Pro mnoho lidí je to historický moment, protože je s 747, největším vynálezem Boeingu, pojí speciální pouto,“ říká mluvčí hotelu.

Po okrskách, přes pole i přes most

Na své cestě téměř třináctikilometrové cestě z amsterodamského letiště do hotelu Corendon bude obří letoun převážen přes silnici nižší třídy lemující přilehlá pole, dále přes několik mostů a během páteční noci dokonce překročí místní dálnici A9.

„K přepravě Boeingu 747 (tímto způsobem) včetně křídel nikdy předtím nedošlo. Je to vzrušující, ale zároveň velice obtížný projekt,“ dodává Homoetová-Mijnalsová.