Společnost Soros Fund Management nakoupila konvertibilní dluhopisy, které mají být splatné v březnu roku 2019, informovala agentura Reuters s odkazem na zprávu pro americkou Komisi pro cenné papírya burzy (SEC).

Konvertibilní dluhopisy jsou takové dluhopisy, které mohou být vyměněny za akcie dané společnosti v předem stanoveném poměru. To umožňuje, aby se investor podílel i na změnách cen akcií.

Elon Musk
Muskova The Boring Company se provrtala pod Los Angeles

Miliardář Musk je již dlouhodobě pod tlakem investorů, kteří pokrývají dlouhodobé rekordní ztráty firmy. V médiích se také opakovaně objevují spekulace ohledně možného bankrotu společnosti. V poslední době musela automobilka řešit problémy s pomalou výrobou. Jen velmi pomalu totiž zvyšuje výrobu svého nového vozu Model 3, určeného pro masový trh.

V posledním dubnovém týdnu se výroba zvýšila na 2270 vozů týdně z 2250 v druhém dubnovém týdnu. Původně Tesla předpokládala, že vyrobí 5000 vozů týdně již na konci loňského roku, termín ale musela několikrát posunout. Musk přiznal, že příliš důvěřoval využití robotů při výrobě a že bude muset najmout více lidských zaměstnanců.

Podle Reuters jej také investoři tlačí k tomu, aby dokázal, že je firma schopna zastavit odchody vedoucích pracovníků a vyřešit otázky kolem nehod svých elektromobilů, které vybavila technologiemi pro automatické řízení.

Ilustrační foto
Kolonizace Marsu? Elon Musk chce testovat rakety už příští rok

Zaměstnanci v pondělí také uvedli, že společnost prochází „důkladnou reorganizací.“ Investiční skupina CtW Investment Group, která zastupuje akcionáře automobilky Tesla, totiž již dříve volala po zásadních změnách v představenstvu společnosti. Kritizuje příliš těsné vazby některých členů vedení na zakladatele a výkonného ředitele firmy Elona Muska.

Investoři Muska kritizují i za údajný nedostatek pozornosti, kterou automobilce věnuje. Kromě ní řídí i technologickou firmu SpaceX, také firmu The Boring Company, která hloubí pod americkým Los Angeles tunely a věnuje se vývoji transportního systému známého pod názvem Hyperloop, upozorňuje agentura Bloomberg.

Oficiální ilustrace Tesly pick-up zveřejněná během představení tahače Tesla Semi.
Tesla už slibuje další auto. Dorazit má také pick-up