Ve směru na Vyškov se dálnice zavře mezi 211. a 215. kilometrem, doprava bude svedena obousměrně do pruhu na Prahu. „Oprava má skončit 31. října," sdělila pracovnice Ředitelství silnic a dálnic Pavla Polláková z Oddělení opravy dálnic Morava. Cena zakázky je 48,5 milionu korun, přitom původní zadání znělo za 100 milionů. Jde o nejvýraznější snížení ceny v zakázkách Ředitelství silnic a dálnic v posledních třech měsících.

Úsek D1 na jih od Brna bude částečně omezen od pondělí 3.září, oprava potrvá do 26. října. Zde bude pouze zúžen opravovaný pruh na Prahu, pruh na Vyškov zůstane normálně průjezdný. „Uzavře se však sjezd na Brno-centrum a také se bude opravovat připojovací pruh na D2 kolem prodejny IKEA," doplnila Polláková. Stavět se mělo původně už v červenci, zahájení však oddálilo odvolání jedné z firem, která ve výběrovém řízení neuspěla. Cena zakázky je 86,5 milionu korun.

Příští rok se má soutěžit o opravu téhož úseku v opačném směru na Vyškov, zároveň je v roce 2013 v plánu oprava povrchu mezi 220. až 225. kilometrem ve směru na Vyškov za 32 milionů korun. Ve zmíněných případech se jedná pouze o dílčí opravy, nikoliv o velkou modernizaci D1, kterou vyhlásilo ministerstvo dopravy. Letos dodavatelé soutěžili o prvních pět úseků, první stavby by se měly rozjet v říjnu či listopadu.

Čtěte také:
S opravou dálnice D1 chtějí silničáři začít v říjnu
Tříproudová dálnice D1? Asi tak za 40 let