"Bezprostředně po útocích jsme zaznamenali pokles poptávky a omezily se předprodeje," uvedla ředitelka portálu Dovolena.cz Eva Sedlmajerová. Aktuálně se podle ní prodeje eurovíkendů vrátily k normálu a Paříž jednou z nejprodávanějších destinací na období nadcházejících květnových svátků.

Podle posledních statistik Letiště Václava Havla klesl v únoru meziročně počet cestujících do Paříže o osm procent na 44.000. V lednu byl meziroční pokles sedm procent.

Podle portálu Letuška.cz nižší poptávka turistů po Paříži přetrvává. "Paříž sice stále zůstává na první místě v oblíbenosti českých turistů, ale zájem o toto město klesl bezmála o třetinu. Tento trend pozorujeme od útoků na redakci francouzského satirického časopisu Charlie Hebdo," uvedl ředitel portálu Letuška.cz Josef Trejbal.

ČSA pokles zájmu o lety do Paříže neregistrují. "Poptávka po letenkách na lety Českých aerolinií do nebo z Paříže je stabilní, ČSA neregistrují za období prvního čtvrtletí 2015 žádnou významnou meziroční změnu," uvedl mluvčí Daniel Šabík.

Podle Trejbala turisté reagovali v případě Paříže stejně jako po útocích na londýnské autobusy a metro v roce 2005. "Poptávka po britské metropoli se začala vracet k normálu přibližně šest měsíců od incidentu, očekávám, že podobný vývoj bude i v Paříži," dodal Trejbal.

Na začátku ledna v Paříži ozbrojení islamisté v redakci satirického časopisu Charlie Hebdo a v židovské prodejně povraždili celkem 17 lidí.