Zájem o tuzemské lázně v letošním třetím čtvrtletím rostl, a to díky Čechům. Zájem cizinců stagnoval. Od července do září do lázní přijelo 108.000 českých turistů, což je meziročně o 3,1 procenta více. Od počátku roku jich bylo 286.000, meziročně je to nárůst o 2,4 procenta. Sdělila to agentura CzechTourism.

Celkový počet návštěvníků lázní dosáhl za devět měsíců roku 545.000, to je o 5,2 procenta více než loni. Hlavně v prvním pololetí se na růstu poptávky po lázních podepsali zejména cizinci, kterých tehdy přijelo 169.000. V třetím čtvrtletí jejich zájem sice stagnoval, přesto se jejich počet za tři čtvrtletí meziročně zvýšil o 8,5 procenta na 259.000.

Z hlediska cizinců za tři čtvrtletí přibylo zejména lázeňských hostů z Ruska, Ukrajiny a USA. Naopak ubylo německých turistů.

"Přestože turisté v běžném životě šetří, na dovolené si dopřejí lepší servis. To platí i v lázeňství, kde v poslední době zaznamenáváme stále rostoucí zájem o wellness a beauty pobyty," uvedl generální ředitel CzechTourism Rostislav Vondruška.

CzechTourism je příspěvkovou organizací ministerstva pro místní rozvoj a jeho hlavní aktivitou je propagace ČR v zahraničí i na domácím trhu. Po celém světě prezentují Českou republiku téměř tři desítky zahraničních zastoupení CzechTourism.