JET Investment převezme akcie nové společnosti Kordárna Plus, do níž budou vložena klíčová aktiva současné Kordárny. Ta je od dubna minulého roku v insolvenci, její pohledávky přesahují 5,7 miliardy Kč. O prodeji, jehož hodnotu žádná ze stran nezveřejnila, rozhodnou věřitelé Kordárny zřejmě v polovině března.

Cílem JET Investment je zachovat stávající výrobu ve Velké nad Veličkou na Hodonínsku a udržet také všech asi 370 zaměstnanců. Stavy i objem výroby hodlá postupně navyšovat.

„V horizontu pěti let chceme firmu prodat. Nepůjde ale o předem domluvený prodej konkrétnímu zájemci z Číny, Kordárnu nabídneme širokému portfoliu investorů,“ řekl ČTK Fait.

Na cestě do Číny

Podle zdroje Profitu z textilních kruhů je ale Kordárna v „přestupní stanici na cestě do asijských rukou.“ V Číně se podle něj podobnou výrobou zabývá řada velkých firem, například Shandong Hualian Group, Ningbo Nylon, Zhangjiagang City Ruiqi Tire Cord nebo Dikai Group. V tendru na prodej Kordárny byl podle Profitu mezi více než desítkou výrobních a finančních společností z celého světa i podnik z Číny, který hledá výrobní bázi v Evropské unii a nové odbytiště pro své výrobky.

Kordárna je stěžejní firmou skupiny KORD, která patří k předním evropským výrobcům kordových tkanin běžně používaných v gumárenském průmyslu. Mezi zákazníky patří evropští a světoví výrobci pneumatik.

V roce 2007 zaměstnávala jihomoravská firma kolem 650 lidí, o rok později 538 a loni do začátku reorganizace snížila stavy na asi 400 zaměstnanců. V současné době ve firmě pracuje 370 lidí.