Ačkoliv je nezaměstnanost v současné době v Česku na nízké úrovni, ve srovnání s dobou před třemi lety se až sedmdesáti procentům podniků obsazují volná místa hůře než dříve. Potvrzuje to také studie výzkumné agentury NMS Market Research mezi HR (Human resources) řediteli malých, středních i velkých podniků.

Ministr školství Stanislav Štech navštívil 30. června ZŠ T. G. Masaryka v Podbořanech, aby předal vysvědčení prvňáčkům a deváťákům.
Ministr školství chce podporu inkluze. Požádá vládu o 400 milionů korun

Nejméně se Čechům chce do větších společností, problém sehnat pracovníky hlásí dokonce 86 procent firem s více než 500 zaměstnanci. Naopak nejlépe se lidské zdroje daří sehnat malým firmám do stovky zaměstnanců. Mezi nimi hlásí problém s náborem „jen“ 56 procent.

Společnosti trápí rovněž vysoká fluktuace, tedy častá změna práce, se kterou se potýká až pětina firem. Hlavní příčinou jsou vysoké mzdové nároky zaměstnanců. Dvě třetiny uchazečů totiž mají vyšší platová očekávání. Vzhledem k situaci na trhu práce jim však více než 60 procent firem raději vychází vstříc.

S nabídkou benefitů se firmy podle dotázaných HR ředitelů většinou trefují. Co by však lidé nejvíce ocenili je třináctý plat. Ten však zaměstnavatelé nabízejí jen zřídka.

Bouřka. Ilustrační foto.
Bouře zasáhnou celé Čechy, povodně zahrozí u malých toků