„Lidé, které tu máme přes pracovní agentury, chtěli na svátky domů, v pondělí už nenastoupili,“ informoval Petr Krob, ředitel firmy Euwe Eugen Wexler, Rokycany. Mezi svátky se podle něj výroba bude držet tak na slabé čtvrtině obvyklého standardu. V chodu zůstanou jen některé provozy. Ti, co mají dovolenou, si ji vybírají, na programu jsou inventury a opravy.

Od pondělka čerpají dovolené také v Hutchinsonu. „Na rozdíl od loňska bylo před koncem roku tolik práce, že dříve si volno lidé ani brát nemohli. Potom se dělaly jen inventury a teď klasická preventivní údržba,“ uvedl technický ředitel Tomáš Franta. Do práce se všichni vrátí 4. ledna, kdy se rovnou naplno rozeběhne třísměnný provoz.

Ode úterka jsou doma také stavbaři z rokycanské firmy S+H. „V úterý jsme dodělávali ještě areál v Plzni na Slovanech a do práce nastupujeme znovu až 4. ledna,“ sdělil ředitel S+H Václav Kališ.

Čtvrtého ledna se do zaměstnání vrátí také pracovníci Kovohutí Rokycany. „Tentokrát jsem nastoupili na dovolenou o něco dříve, . než v minulosti. Někteří začínali čerpat volno už 14.12., provoz opět zahájíme první pracovní pondělí v příštím roce,“ řekl generální ředitel Kovohutí Josef Macháček.

Do posledních posledního času však pracují třeba zaměstnanci supermarketů.

B. Šopejstalová, M. Šmejkalová