Zaměřila se přitom na období mezi druhým čtvrtletím roku 2010 a stejným obdobím letošního roku. Počet zaměstnaných se během této doby zvýšil o 415 tisíc na 5,3 milionu. Mladých lidí ovšem mezi nimi ubylo zhruba o 273 tisíc. Průměrný věk zaměstnanců se během této doby zvýšil o dva roky na 43,3 roku.

Vzít si půjčku? Pokaždé tím lidé vstupují do rizika.
Třetina domácností nevystačí se svým příjmem. Nejvíce utratí za bydlení a jídlo

Podobným vývojem si prošli i podnikatelé. „Průměrný věk podnikatelů se zaměstnanci se zvýšil o 3,7 roku na 49 let. Ve stejném období se zvýšil ve skupině podnikatelů bez zaměstnanců o 2,6 roku na 45,8 roku,“ konstatuje Petráňová.

Nejsou lidi

Pracující ženy jsou přitom starší než jejich mužské protějšky. „Je to dané zejména tím, že v mladším věku jsou většinou na rodičovské a starají se o děti a rodinu,“ míní Dalibor Holý z Českého statistického úřadu.

Důvodem, proč zaměstnanci i podnikatelé stárnou, je především zvyšující se věk silných populačních ročníků ze sedmdesátých let minulého století. Mladší lidé nestíhají propad dohánět, protože v devadesátých letech došlo ke snížení porodnosti.

Ilustrační snímek
Roky hojnosti končí. Růst mezd zpomaluje, nejvíce si polepšily nejnižší pozice

Pokud si tak už nyní zaměstnavatelé stěžují na nedostatek lidí na trhu práce, v budoucnu to kvůli stárnutí populace může být ještě horší. Personalisté by si tak měli osvojit frázi známou z minulého režimu: Nejsou lidi.

Chybějící technici

Projevuje se to už nyní. Například počet mladých elektrotechniků klesl za posledních šest let skoro o polovinu. „Zkušení pracovníci stárnou a ve firmách je nemá kdo nahradit. Elektrotechnika je přitom v Česku druhým nejvýznamnějším segmentem, hned po automobilovém průmyslu,“ stěžuje si Ida Ročňáková, personální ředitelka koncernu Schneider Electric.

Obchodníci na akciové burze v New Yorku - ilustrační foto
Hluk na pracovišti? Vyvolává stres, únavu a snižuje výkonnost, ukázal průzkum

Firmy se snaží situaci řešit zaváděním finančních benefitů, ale volají i po snazším příchodu zahraničních zaměstnanců. Do budoucna hrozí problémy i státu, protože spolu se stárnutím populace bude potřeba posílit sociální služby. Ale i zde budou chybět pracovníci.