Soutěže se v hlavních kategoriích zúčastnilo osmaosmdesát společností. „Titul Zaměstnavatel roku je pro společnost HMMC velmi významným oceněním v tak důležitém segmentu, jakým jsou naši pracovníci a péče o ně, protože lidé jsou vůbec tím nejcennějším, co společnost má," řekl Jun-ha Kim, prezident HMMC s tím, že ocenění je také závazkem pokračovat dále a zdokonalovat pracovní podmínky i systémy vzdělávání a motivace pracovníků.

V kategorii nejžádanější zaměstnavatel desetiletí u studentů zvítězil Google, nejprogresivnějším zaměstnavatelem do 500 zaměstnanců se stala společnost Atlas Copco, zaměstnavatelem bez bariér pak Auto Jarov.

Organizátorem ocenění je Klub zaměstnavatelů, který po roce a půl činnosti sdružuje přes 120 členů, převážně ředitelů lidských zdrojů většiny renomovaných zaměstnavatelů působících v ČR. Generálním partnerem soutěže je společnost Sodexo Benefity.

"Nejlepší zaměstnavatelé dokážou obstát i v nepříznivých ekonomických podmínkách. Hledají inovace, zvyšují efektivitu a pečují o zaměstnance, protože ti jsou hlavním klíčem k úspěchu," uvedl marketingový ředitel Sodexo Benefity Tomáš Kopřiva.