Konkrétně: Mezi 35 nejrozvinutějšími státy světa (OECD) odvádí české firmy dokonce druhou nejvyšší sazbu sociálního pojištění (25 procent).

Mít zaměstnance je prostě drahý „špás“ a platí to i pro zkrácené úvazky, které by uvítali hlavně rodičové, a kterých je u nás zoufale málo. Pracuje takto jen 2,5 procenta mužů a necelých deset procent žen. Třeba v Rakousku či Německu přitom na zkrácený úvazek dělá 46 procent žen.

Rýsuje se však změna. Sobotkova vláda na konci svého mandátu „uznala“ drahotu práce a plánuje úlevu.

Pětiprocentní bonus

V Koncepci rodinné politiky, kterou v nejbližších dnech projedná vláda, navrhuje ministerstvo práce a sociálních věcí snížení odvodů o 5,5 procenta pro firmy, které dají práci osobám pečujícím o dítě do šesti let (včetně, tedy do posledního dne měsíce, kdy dítě dovrší sedmé narozeniny). Stejnou úlevu by dostala i firma, která zaměstná rodiče pečující o dítě se zdravotním postižením do věku 18 let.

„Snížení odvodů bude poskytnuto na jeden pracovní úvazek pro jednu osobu zaměstnanou u jednoho zaměstnavatele do výše 0,8 plného úvazku,“ navrhla v Koncepci ministryně Michaela Marksová (ČSSD).

Výnos místo nákladů

Nová úleva by podle ministryně neměla znamenat výpadek pro státní rozpočet. Naopak. Vyšší zaměstnanost rodičů by měla do státní kasy přinést částku mezi 890 miliony (pokud čtvrtina nezaměstnaných žen začne pracovat) až 2,78 miliardy korun (jestliže začne pracovat polovina žen).

Ministerstvo připomíná i loňský průzkum CVVM, podle nějž by 9 z deseti Čechů zkrácené úvazky uvítalo. Jenže ty nejsou.

Podle studie OECD je míra zaměstnanosti žen nejvyšší, pokud je maximální délka rodičovské dovolené přibližně 125 týdnů, tj. lehce přes dva roky. V Česku je nejčastější forma rodičovské tříletá. Při dvou dětech po sobě tak ženy zůstávají doma běžně šest let a návrat do práce je komplikovaný.

Dobrý nápad

Kdy by si firmy mohly poprvé „ulevit“ za pracující rodiče, není jasné. Pokud vláda koncepci schválí, dostanou jednotlivá ministerstva za úkol připravit změny konkrétních zákonů. V reálu by o tom hlasovala až nová sněmovna. Odborníci jsou ale nápadem na slevu potěšeni.

„Odvody za zaměstnance jsou v ČR vysoké, vyšší má v rámci EU jen Francie. Jakékoli snížení odvodů je proto pozitivní, byť se tento návrh týká jen té části zaměstnanců, kteří pracují na částečný úvazek a zároveň se starají o malé nebo postižené děti,“ chválí David Pirner, managing partner společnosti Grant Thornton Advisory a připomíná i již schválenou daňovou novinku, která pomůže živnostníkům.

„Podobný krok směrem k podpoře rodin se chystá i pro OSVČ, které budou moci od příštího roku uplatňovat slevy na děti na manželku nebo manžela. Drobní živnostníci s malými příjmy si tímto krokem mohou co do daňových odvodů polepšit,“ dodává Pirner.

Na zatraktivnění zkrácených úvazků nedávno v Deníku apeloval i Vít Jásek, výkonný ředitel Unie zaměstnavatelských svazů ČR. V současnosti jsou totiž zkrácené úvazky pro firmy absolutně nevýhodné.

„Pokud si řekneme, že náklad na plný úvazek je 100 procent, pak náklad na poloviční úvazek není 50 procent, ale blíží se odhadem 70 procentům,“ vypočítal  Jásek.