"Na 4,1 km dlouhý dálniční úsek probíhá výběrové řízení na zhotovitele stavby. Začátek stavby předpokládáme v prvním pololetí roku 2022," uvedl vsobotu ředitel ŘSD.

Dálniční úsek se napojí na téměř devět kilometrů dlouhý úsek z Moravského Písku na sever do Starého Města, který se začal stavět v září. Předpokládá se, že bude hotov v roce 2024. Díky dostavbě obou úseků zmizí tranzitní doprava z Moravského Písku. Intenzity dopravy v Bzenci na silnici I/54 se stavba patrně nijak výrazně nedotkne. Naopak do doby, než bude dálnice pokračovat na jih, může vzrůst intenzita mezi Bzencem a Veselím nad Moravou, kudy povede spojka mezi severní částí dálnice D55 a stávající silnicí I/55.

ŘSD požádalo o stavební povolení na úsek mezi Moravským Pískem a Bzencem loni v říjnu. Podle serveru Zdopravy.cz ale žádost nebyla úplná a postrádala řadu nezbytných dokladů. Ministerstvo proto mohlo zahájit stavební řízení až letos v květnu po doplnění potřebných dokumentů.

Dálnice D55 začíná v současnosti u Hulína, kde se napojuje na dálnici D1, a vede jižním směrem k Otrokovicím. Celá D55 od Olomouce přes Přerov a Otrokovice k Břeclavi má pak měřit 101 kilometrů, hotovo je nyní zhruba 18 kilometrů. V červnu silničáři zprovoznili část dostavovaného jihovýchodního obchvatu Otrokovic.