Už na konci loňského listopadu vlastník nemovitosti oznámil, že OC Spektrum v Čestlicích půjde po dvaceti letech fungování k zemi a nahradí jej pás obchodů pro bohaté. Projekt měl být zkolaudován před Vánocemi v roce 2020.

Před začátkem demolice plánovala firma CPI Property Group, že staré Spektrum poslouží lidem až do června 2019. Nyní musel majitel rozhodnutí změnit.

Obchodní centrum Spektrum v Průhonicích
Čestlické nákupní centrum půjde k zemi. Místo něho bude pás obchodů pro bohaté

„Bezpečnost našich návštěvníků a nájemců je vždy naší prioritou číslo jedna. Na základě preventivních kontrol a statického posudku, jsme se rozhodli OC Spektrum na konci dnešního pracovního dne uzavřít,“ uvedl v pátek v tiskové zprávě Ondřej Křivanec, manažer společnosti.

Majitel jedná s obchodníky o zmírnění dopadů

„K uzavření budovy tak dochází o čtyři měsíce dříve, než bylo původně plánováno. Za nepříjemnosti se našim zákazníkům i nájemcům velmi omlouváme,“ dodal Křivanec s tím, že firma jedná o zmírnění případných dopadů na aktivity obchodníků.

Vizualizace nové podoby čestlického obchodního centra Spektrum
V obchodní zóně v Čestlicích bude víc luxusu, z velkých plánů na rozšíření sešlo

CPI Property Group v souvislosti s touto nenadálou zprávou zopakovala, na co se mohou zákazníci těšit v Novém Spektru. Firma nazvala koncept „strip mall“, prodejen bude maximálně dvacet. Budoucí nájemníci budou moct využít vestavbu duplexů - tedy druhého patra - a rozšířit tak prodejní plochu. Už dříve CPI uvedla, že klientelu nového luxusního centra budou tvořit především lidé s vyššími příjmy.

Mediální zástupce Jakub Velen na závěr dodal, že noblesu Nového Spektra podtrhne také okolní zeleň ve skladbě 30 druhů rostlin a čtyř druhů stromů.

Nové byty. Okolí populárního pražského stadionu Viktorie Žižkov obklopí výstavba.
U fotbalového stadionu Viktorky Žižkov vyrostou byty. A co fanoušci?