Skupina provozuje v Česku a na Slovensku také síť poliklinik, lékáren či laboratoří a další zdravotnická zařízení. V roce 2017 otevřela i vlastní zdravotnickou školu. V tiskové zprávě to dnes oznámila mluvčí Agelu Lucie Drahošová.

Skupina v roce 2017 získala v Česku říčanskou nemocnici a na Slovensku nemocnice ve Zlatých Moravcích, Levicích a Komárně. Celkové investice Agelu do zdravotnických zařízení činily 425 milionů korun. Podle předsedy představenstva Agelu Milana Leckéšiho skupina počítá s dalšími koupěmi zdravotnických zařízení a také s investicemi do těch stávajících.

Zastupitelé budou rozhodovat o tom, kdo bude dále provozovatelem nymburské nemocnice.
Nymburská nemocnice na prodej? Bude se jednat

Agel loni rovněž otevřel vlastní střední zdravotnickou školu v Ostravě, což byla podle firmy reakce na kritický nedostatek zdravotníků na tuzemském pracovním trhu. „Protože se její činnost setkala s velkým zájmem, otevřeme v nadcházejícím školním roce její pobočku i v Českém Těšíně,“ doplnil Leckéši.

Ve zdravotnických zařízeních Agelu bylo loni provedeno 5,3 milionu ambulantních ošetření, 200 tisíc hospitalizací a narodilo se v nich téměř 13 tisíc dětí. Skupina, vlastněná podnikatelem Tomášem Chrenkem, zaměstnává přes 12 tisíc pracovníků.

Lužická nemocnice v Rumburku.
O špitál v Rumburku má již zájem pouze Penta