Joël Robuchon, který se stal světově zdaleka nejznámějším nositelem hvězd Michelin za kuchařské umění a nabídl strávníkům zcela nový pohled na vysoké kuchařské umění, zemřel ve věku 73 let, uvedl mluvčí francouzské vlády Benjamin Griveaux. Informuje o tom AFP. Podle francouzského deníku Le Figaro zemřel Robuchon na rakovinu ve švýcarském hlavním městě Ženeva. 

"Od Paříže až po Šanghaj představovalo Robuchonovo ´savoir-faire´ uměleckou formu, která dala francouzské gastronomii zazářit a jež bude i nadále inspirovat další a další generace kuchařů," uvedl Griveaux (savoir-faire je francouzský výraz pro know-how, tedy pro osobní hlubokou znalost nějaké činnosti, pozn. red.).

Radek Kašpárek
Michelinský šéfkuchař Kašpárek: Když přijdu večer domů, vyjedl bych lednici

Rodák z francouzského města Poitiers Robuchon byl nejdřív nasměrován na dráhu duchovního, protože jako dospívající studoval v kněžském semináři. Jenže při vaření pro jiné seminaristy v sobě objevil vášeň pro jídlo a v patnácti letech  "zběhl" ze semináře k restauračnímu byznysu. 

Perfekcionista od samého začátku si rychle získal jméno a ve věku 30 let už řídil kuchyň hotelu Concorde Lafayette v Paříži s kapacitou 90 míst v hotelové restauraci. Postupně si dobýval stále větší a větší prestiž, potvrzenou i michelinskými hvězdami. V padesáti se rozhodl odejít do důchodu s oprávněným pocitem, že se kuchařství věnoval až na doraz.

Karlovský gastrofestival
Jubilejní gastrofestival: dvouhvězdičkový Michelin i galavečeře První republiky

O několik let později se ale ještě jednou vrátil s konceptem resturací L'Atelier, jež byly inspirovány japonským suši a měly být cenově dostupnější než tradiční tříhvězdičkové restaurace. V těchto restauracích byly zbořeny zdi mezi kuchyní a zákazníky a místo nich vznikl kolem každé kuchyně otevřený bar ve tvaru písmene U, odkud mohou návštěvníci pozorovat ze svých vysokých barových stoliček kuchaře přímo v akci. Tyto restaurace se dnes nacházejí na těch kontinentech, "od Tokia přes Paříž až po Macao", píše AFP. 

Robuchonovo umění a perfekcionismus vyneslo jím založeným podnikům celkem 31 michelinských hvězd.