Přišel s televizními seznamkami, pěveckými soutěžemi amatérů a reality show

Chuck Barris přišel v 60. letech s pořady, které bořily pravidla a posouvaly hranice vkusu a humoru. V obdobách dnešních "seznamek" se otevřeně mluvilo o sexu, na obrazovky poprvé přivedl a zesměšňoval zpívající amatéry s jejich neumělými výkony a později přišel i s předchůdci dnešních reality show, ve kterých soutěžící odhalovali své nejintimnější soukromí. Barris neváhal využívat prostoduchý, trapný a vulgární humor či vyvolávat salvy smíchu urážením a ponižováním hostů.

Showmanem i ve stáří

Byť Barrisovy pořady platily za symbol nevkusu a kritizovali je novináři, církve, rodičovské spolky i intelektuálové všeho druhu, byly velmi populární a Barris svého času pravidelně plnil stránky amerických novin a časopisů.

Před lety znovu vzbudil rozruch, a to svojí knihou pamětí, ve které tvrdí, že ve volném čase byl profesionálním zabijákem ve službách CIA. Celkem prý zabil 33 lidí. Jeho paměti vzbudily takový rozruch, že jinak k podobným tvrzením zdrženlivá CIA měla potřebu je dementovat. Kniha se stala bestsellerem a poté, co ji Charlie Kaufman přepsal do filmové podoby, ji jako svůj režijní debut zfilmoval George Clooney. V Česku je film o údajných Barrisových osudech znám pod názvem Milujte svého zabijáka.

Barris zemřel přirozenou smrtí, poznamenala AP a dodala, že svého času producent uspěl i jako hudební skladatel s hitem Palisades Park z roku 1962.