Čeští cestovatelé v současné sezoně neholdují pouze sněhu a zimním sportům, rádi se vypraví i za teplem. Na začátku ledna si více než pět procent z nich vybírá exotické destinace, jako jsou Thajsko, Vietnam, Srí Lanka a také USA.

Češi ve svých plánech stále častěji zohledňují absenci sněhu na českých horách, takže při sjednání cestovního pojištění vybírá možnost pro zimní sporty až o desetinu méně z nich. Počet lidí, kteří využívají porovnání a sjednání cestovního pojištění on-line z domova, meziročně vzrostl o 12 procent. Přes 30 procent klientů si toto pojištění sjednává přes mobilní telefon.

Pojištění odpovědnosti

Podle údajů z obou portálů volí Češi při cestě za zimními sporty v 91 procentech případů pojištění odpovědnosti. Uplatní jej zejména lyžaři a snowboardisti v případě, že v cizině někomu způsobí škodu na zdraví či na majetku.

U zimních sportů by si měl zákazník nejprve ověřit, jak daná pojišťovna posuzuje konkrétní sport. U adrenalinových sportů jako freeride, skialpinismus, snowkite či snowpark nabízí krytí jen málo pojišťoven. U většiny z nich není možné se pro ně pojistit, upozornil specialista portálu Top-Pojištění.cz.Petr Čermák.

Ušetřeno.cz je online srovnávač poskytovatelů služeb pro domácnosti v ČR. Nabízí srovnání produktů více než stovky společností z energetiky, telekomunikací, financí a pojištění. Top-pojištění.cz je dlouhodobě jedním z největších českých online srovnávačů zaměřených na cestovní pojištění, povinné ručení, havarijní pojištění a pojištění domácnosti.