Podle insolvenčního rejstříku již na firmu Garuma podala insolvenční návrh společnost Hostely Praha. Firma uvádí, že jí dluží 57.000 Kč a dalších 1,2 milionu na úrocích z prodlení.

"Bohužel se musím omluvit všem zákazníkům, obchodním partnerům i zaměstnancům, ale tvrdé konkurenční prostředí nám neumožnilo ani za jeden rok fungování realizovat zisk," uvedl Karaba.

V tuto chvíli má podle něj portál 14 zaměstnanců včetně externistů, kteří byli nuceni kvůli opakovaným výhružkám ze strany některých obchodních partnerů začít pracovat z domova.

Čtěte také: Majitel české Heureky koupil srovnávače cen v Maďarsku a na Balkáně

Karaba také kritizuje skutečnost, že hlavní hráč na trhu a hlavní cenový srovnávač slevových portálů je ovládán stejnými majiteli. Tento fakt má prý negativní vliv na konkurenční prostředí. Vyhledávač slev Skrz.cz již dříve uvedl, že ukončil s portálem NakupvAkci.cz spolupráci preventivně již v listopadu kvůli rostoucímu počtu negativních recenzí zákazníků.

K finančním problémům portálu podle majitele přispěli i někteří bývalí zaměstnanci, kteří odešli ke konkurenci a opakovaně poškozovali jméno slevového portálu bývalého zaměstnavatele. Z portálu podle něj nepochybně vynesli know-how včetně zákaznických a partnerských databází.

Portál NakupvAkci.cz měl v loňském roce obrat 193 milionů Kč a měl 27 zaměstnanců. Společnost Garuma minulý týden z webu stáhla všechny nabídky zlevněného zboží a v prohlášení uvedla, že ukončuje činost portálu. Klienti se mají obrátit na insolvenční soud s přihláškou pohledávky.

Z žebříčku slevových serverů předloni vypadl tehdy třetí největší portál Zapakatel.cz, který ukončil činnost. Počet aktivních slevových serverů v Česku klesl na 40. Obrat slevového trhu se pohybuje kolem 3,5 miliardy korun ročně.

Přečtěte si: Prezident Zeman vetoval snížení DPH na noviny a časopisy