Letos v únoru založila společně s přáteli internetový server Robeeto.com, který spojuje dvě skupiny lidí ty, kteří potřebují pomoc a ty, kteří ji dokážou nabídnout. Portál je místem, kde lze najít poskytovatele různých služeb, od hlídání dětí přes kadeřníky až po manuální práce v domácnosti podle zadaných kritérií, jako je cena, místo a kvalifikace.

HLEDÁNÍ DÍRY NA TRHU

Na tuto myšlenku prý přišla před dvěma léty, když jí náhle volali z televize, zda by do dvou hodin neměla čas na rozhovor do ekonomické rubriky, jako zajímavá manažerka. Tuto příležitost nechtěla promeškat. Je ovšem mámou tří dětí. Spěšně proto obvolávala příbuzné, zda by nepomohli, a také služby na hlídaní dětí. Marně. Celá zoufalá požádala o pomoc sousedku. „Na natáčení jsem přijela pozdě a cestou domů mi hlavou probleskla myšlenka o mezeře na trhu," říká o začátcích serveru.

Dnes je hrdá na to, že se jí projekt podařilo postavit na nohy. Jak říká, jde v něm o službu lidem, kteří ji potřebují stejně, jak ji před dvěma lety potřebovala sama. Server Robeeto.com je užitečný všem, kteří hledají možnost vylepšit si příjmy. „Přivydělejte si tím, co vás baví," zní heslo portálu.

U každého profilu se hledající může rozhodovat po-dle hodnocení předchozích zákazníků. Aplikace ukazuje i to, který pracovník má čas v požadované době.

Portál dává poskytovatelům služeb veškeré administrativní zázemí, včetně požadavků na elektronickou evidenci tržeb. Zákazník a poskytovatel si tedy domlouvají termín, druh práce a platbu, o ostatní se stará portál. „Registrovaní spolupracovníci si nemusí vést účetnictví ani dělat poznámky v kalendáři. Aplikace jim přehledně ukáže, kdy a kam mají dorazit," popisuje praxi podnikatelka.

KDYŽ MAJÍ PLÁNY KŘÍDLA

Do budoucna má v plánu spolupráci se školami, různými oborovými organizacemi i neziskovým sektorem. A v kooperaci se státní správou chce přispět i k roz- voji venkovských oblastí.

Cenné je, že prostřednictvím portálu mohou pracovat také lidé dlouhodobě nezaměstnaní, kteří již nepobírají podporu, ale stále jsou vedeni na úřadu práce. Vydělat si mohou polovinu minimální mzdy, tedy 5 500 korun. Registrace a poskytování služby je zatím bezplatné. Do budoucna si bude portál za každou zakázku účtovat provizi.

Podnikatelka své šťastné hvězdě pevně věří. Do dvou let chce mít v evidenci 300 tisíc pracovníků a být aktivní v sedmi-osmi zemích. Předpokládá, že v roce 2019 vybaví zhruba dva miliony objednávek. Ve stejném horizontu kalkuluje se ziskem asi 140 milionů korun

Nejde přitom o dětskou hříčku. Náklady na vybudování portálu si do dnešního dne vyžádaly čtyři miliony korun. Podnikatelka spolu s partnery počítá, že letos musí investovat ještě alespoň třikrát tolik.

#clanek|3152171#
#clanek|2291268#
#clanek|1597923#