„Kreativita zaměstnankyň a zaměstnanců se Daimleru vyplácí," uvedla automobilka, která je známá zejména výrobou luxusních vozů Mercedes-Benz. Autoři použitých zlepšovacích návrhů od podniku obdrželi odměny v celkové hodnotě kolem 19 milionů eur.

„Nasazení a vynalézavost našich zaměstnanců jsou příkladné a ukazuje jejich vysokou motivaci. Srdečný dík za tuto řadu dobrých nápadů, které pomáhají dál zvyšovat naši konkurenceschop­nost," uvedl personální šéf podniku Wilfried Porth. Automobilka na konci loňského roku zaměstnávala téměř 280.000 lidí.

Daimler loni zvýšil provozní zisk bez zahrnutí mimořádných položek o 27 procent na rekordních 10,1 miliardy eur. Akcionářům se za loňský rok rozhodl vyplatit rekordní dividendu a zaměstnancům rekordní prémie. Firma začátkem února uvedla, že letos počítá s dalším růstem provozního zisku i tržeb.

Daimler doufá, že do konce tohoto desetiletí předstihne domácí konkurenty Audi a BMW a získá vedoucí postavení na světovém trhu s luxusními automobily. Koncern vyrábí kromě osobních automobilů i nákladní vozy, v jejichž produkci je světovou jedničkou.