Mičkův podíl v Liftagu činil 14 procent a tyto peníze společnosti posloužily ke spuštění expanze napříč celou Českou republikou. V současné době si mohou taxi prostřednictvím této mobilní aplikace zavolat lidé v Praze, Brně, Plzni, Ostravě, Ústí nad Labem, Zlíně, Liberci a Českých Budějovicích.

„Michalovi velmi děkujeme za spolupráci. I díky jeho investici jsme dotáhli Liftago tam, kde je nyní. Jeho investice a následný výkup společností Livesport jakožto novým investorem nám umožní budovat Liftago dále jako ryze českou technologickou firmu, která bude synonymem pro udržitelnou mobilitu budoucnosti a naplní tak naše zakladatelské vize,” řekl Ondřej Krátký, spoluzakladatel a ředitel Liftaga.

Ilustrační foto
Liftago má nového investora. Chce expandovat i za hranice

Také samotný Mička si své několikaměsíční působení v původním českém startupu velice pochvaloval.

“V Liftagu jsem viděl velkou příležitost, za kterou stojí velmi schopní lidé. S příchodem nového investora jsem se rozhodl svůj podíl prodat a soustředit se na další projekty. Jsem rád, že se službě daří a budu ji i nadále využívat,” říká Michal Mička, majitel investiční skupiny C2H a mimo jiné také majoritní vlastník módních značek Pietro Filipi a Kara.

Liftago je ryze českou akciovou společností, která byla založena v roce 2013. K využití jejích služeb stačí zákazníkům stáhnout si do svého chytrého telefonu stejnojmennou aplikaci a označit místo na mapě, kde chtějí vyzvednout a kam mají namířeno, případně i vybrat řidiče, jenž se jim na základě času příjezdu, uvedené ceny, vozu či recenze zdá jako nejlepší možná volba.
Cílem společnosti je vytvořit takzvaná chytrá města, v nichž budou lidé zbaveni závislosti na vlastních automobilech, v důsledku čehož ubude stále častějších problémů s nedostatkem parkovacích míst.

Pražský investor Michal Mička (na snímku uprostřed)
Tradiční kožešinová značka Kara mění majitele, koupil ji obchodník Mička