"Pro naše zákazníky se nic nemění. Veškeré smlouvy zůstávají v platnosti a innogy bude i nadále spolehlivým dodavatelem energie na českém trhu. Z ČR vůbec neodcházíme. Naopak, budeme nadále velmi aktivní na trhu," uvedl tiskový mluvčí innogy v ČR Martin Chalupský.

"Dnes nabízíme jedny z nejvýhodnějších podmínek pro dodávky zemního plynu a elektřiny. Pro příští období připravujeme nové atraktivní produkty pro všechny zákazníky. Hned v srpnu startujeme novou kampaň, která usnadní přepis energií právě k innogy. Na září je naplánována další kampaň, jejíž obsah si však zatím ponecháme v tajnosti. Určitě budeme chtít naší konkurenci překvapit," dodává.

Historická transakce

Obchod je součástí dohody firem RWE a E.ON o rozdělení innogy, která byla uzavřena v loňském roce. E.ON by v rámci dohody měl získat 76,8 procenta podílu RWE v innogy a převzít oblast energetických sítí. RWE na oplátku získá aktivity E.ON v sektoru obnovitelných zdrojů energie a ponechá si aktivity innogy v témže oboru. Podle Hospodářských novin má jít o historicky největší energetickou transakci v Evropě.

Celý obchod nyní zkoumá Evropská komise, přičemž finální rozhodnutí má padnout  20. září.

Největší v ČR

Skupina innogy zajišťuje v České republice dodávky zemního plynu, elektřiny a další služby asi pro 1,7 milionu zákazníků a zaměstnává zde přes 4000 lidí. Její podíl na distribuci plynu v České republice činí zhruba 86 procent.

Innogy v České republice provozuje asi 65 tisíc kilometrů distribučních sítí, šest podzemních zásobníků plynu, vyrábí teplo a elektřinu ve 14 provozech a patří mezi největší tuzemské prodejce stlačeného zemního plynu (CNG) ve vlastní celorepublikové síti CNG stanic.