Projekt se nelíbil hygienikům. Kde a zda bude výroba pokračovat, šéf družstva tají. „Výrobu okurek jsme ve škole nepovolili. Vydali jsme nesouhlasné stanovisko. Školní jídelna není k výrobě přizpůsobená. Produkce by potřebovala jiné podmínky,“ řekla Jana Tušerová ze znojemské pobočky krajské hygienické stanice.

Ředitel učiliště na Přímětické ulici tak produkci nakládaných znojemských okurek zastavil po dvou dnech. „První den byl jenom zkušební a ten následující výroba ve škole skončila. Mysleli jsme si, že posloužíme dobré věci. Bylo nám řečeno, že se ve škole vyrobí pouze pár vzorových sklenic, proto jsme družstvu vyšli vstříc. Naše kuchyně není k větší výrobě vybavená,“ řekl ředitel školy Libor Hanzal.

Zda výroba pokračuje a kde, tak není jasné. Šéf družstva Dřevojan na otázky Deníku odmítl jednoznačně odpovědět. „Nejsme vázaní jen na školní jídelnu. Hygiena nám navíc nemusí nic povolit ani zakazovat. Vyrábíme tam, kde jsme naši provozovnu nahlásili Státní zemědělské a potravinářské inspekci,“ tvrdil Dřevojan.

Tajné místo

Na Státní zemědělské a potravinářské inspekci má ale družstvo nahlášeno pouze jednu provozovnu, a to v prostorách učiliště na Přímětické ulici. Potvrdila to mluvčí Martina Šmídtová. „Pokud hygienici řeknou, že prostor výroby není vhodný, výrobce by neměl v produkci pokračovat. Kdybychom zjistili, že výroba se uskutečňuje v nenahlášené provozovně, museli bychom případ šetřit,“ dodala Šmídtová.

Dřevojan tvrdí, že už jeho družstvo vyrobilo tisíce lahví naložených okurek. Kde se tak stalo, odmítl říct. V prodejnách by se měly nové okurky, podle jeho slov, objevit už možná za několik dní. „Okurky budou v obchodech, až skončí jejich inkubační doba. Ta trvá zhruba čtrnáct dnů,“ uvedl Dřevojan. Družstvo Znojemská okurka vzniklo podle obchodního rejstříku na konci června tohoto roku. Dřívější spoluvlastník zkrachovalé Znojmie Dřevojan odmítl další členy družstva představit. Ochrannou známku Znojmie nyní vlastní babické Hamé.

DAVID GROSSMANN, SYLVA PAVLAČKOVÁ