První prezident Pobřeží slonoviny Félix Houphouët-Boigny tehdy vyzval vědce, aby nalezli alternativu k robustě, která byla považována za příliš silnou a hořkou. Méně rozšířenější, ale mnohem kvalitnější arabica totiž potřebuje ke svému růstu vyšší nadmořské výšky a proto v této západoafrické zemi nemůže růst.

„Arabusta je vysoce kvalitní směs,“ řekl agentuře Bloomberg Andre Braud-Mensah, zakladatel kávové značky Ivoryblue, která jako první produkuje kapsle s lokální kávou. „Má sílu robusty, ale také lehkost a květinovou chuť arabiky,“ dodal.

Podle Braud-Mensaha se však množství v současnosti vypěstované arabusty blíží nule. Jeden z největších pěstitelů arabusty, národní agronomické výzkumné středisko, zcela zrušilo stohektarovou plantáž, která byla vyčleněna na pěstování této odrůdy. Vláda Pobřeží slonoviny minulý měsíc uvedla, že plánuje tuto organizaci převzít a restrukturalizovat.

Budoucnost arabusty tak závisí pouze na hrstce zemědělců ze západní horské oblasti, kteří ji i nadále rozvíjí. Mezi drobnými producenty se však nikdy netěšila příliš velké popularitě. Protože její strom vyprodukuje mnohem méně kávových zrn než strom robusty.

„Do propagace této odrůdy nikdy nebylo významně investováno,“ uvedl Braud-Mensah. "Je to jako mít zlatý důl v zadní části vaší zahrady, který udržujete skrytý.“

Podle Braud-Mensaha by mohla arabusta, jejíž cena je dvakrát vyšší než široce rozšířené robusty, už příští rok zcela zmizet z trhu. Jestliže v roce 2016 bylo vyprodukováno ještě 20 tun odrůdy, loni to bylo už jen sedm tun a pro letošní rok nejoptimističtější odhady hovoří o dvou tunách.