Česká reprezentace odehraje osmifinále v neděli 27. června 2021 v Budapešti proti Nizozemsku. Podporovat by ji měly tisíce fanoušků. V maďarské metropoli totiž platí mírnější covidová pravidla než jinde a pouze zde smí být na stadionu vyprodáno. To je skvělá zpráva i pro české fanoušky, kteří to mají do Budapešti kousek.

Maďaři opatření proti koronaviru neřeší tak hodně jako větší část Evropy. Fanouškům, kteří chtějí na zápas, podle informací UEFA stačí jen negativní PCR test (ne starší než 72 hodin), nebo potvrzení o očkování. Kapacita Puskás Arény je přes 60 tisíc diváků a zájem je podle Fotbalové asociace ČR enormní. 

Každý fanoušek si může na osmifinále pořídit maximálně čtyři vstupenky. Lístky budou k mání ve třech cenových kategoriích od 50 eur (1277 korun) do 185 eur (4724 korun).

„Zájem o vstupenky je tak velký, že Fanklub už musel zastavit systém žádostí o speciální kódy. Ty začnou fanoušci postupně dostávat ve čtvrtek po poledni a následně s nimi na internetových stránkách UEFA nakoupí vstupenky,“ uvedl FAČR v tiskové zprávě. 

Dvě možnosti, jak získat lístek

Největší šanci na získání lístků mají právě členové reprezentačního fanklubu, od čtvrtečního poledne mohou vstupenky získat v předprodeji na portálu www.euro2020.com/tickets. Co je zapotřebí? Speciální přístupový kód, který lze získat na webu fanklubu. Zdarma a za několik minut. Nyní je ale tato varianta pro velký zájem pozastavena.

Nicméně stále existuje druhá možnost, jak vstupenky získat. Každý fanoušek zaregistrovaný na UEFA Ticket Portal je může koupit v takzvaném „general sales“ i bez kódu od Fanklubu.

FAČR neví, kolik vstupenek bude pro české fanoušky přesně k dispozici, exkluzivním prodejcem lístků je totiž přímo UEFA jako pořadatel šampionátu. FAČR a Fanklub slouží v tomto případě pouze jako servisní a informační kanál. Přesto je jasné, že Češi dostanou tisíce vstupenek.

Fanoušci se s otázkami mohou obracet na Fanklub prostřednictvím e-mailové adresy euro2020@fanklubrepre.cz nebo na web UEFA.