Čeští fotbalisté jsou teď ve West Hamu považováni za zboží, při jehož výběru se snad ani nemůžete mýlit. Po Tomáši Součkovi se v londýnském klubu obdivuhodně chytil i Vladimír Coufal, jedna z opor národního týmu na blížícím se Euru.

„Jsme rádi, že jsme otevřeli dveře dalším českým hráčům,“ těší nezdolného krajního obránce, který si krátce po příchodu ze Slavie získal tvrdá srdce kladivářských fanoušků.

Alex Král na soustředění reprezentace.
Přestup Krále do West Hamu je na spadnutí, podepsat má ještě před Eurem

„Ukázali jsme, že i my můžeme hrát důležitou roli v takové soutěži, jako je Premier League,“ řekl Coufal v nahrávce pro média po přípravném reprezentačním duelu v Itálii. „Že bych ale někoho doporučil? Je strašně těžké dát za někoho ruku do ohně.“

Přesto se dost možná něco rýsuje. Coufal sice rozhodně není skautem ani poradcem manažera, ale svými názory se netají. „Je tu pár hráčů, o kterých jsme se ve West Hamu bavili. Určitě by se tam neztratili, ani jinde v Anglii,“ dodává osmadvacetiletý bek s tím, že konkrétní být nemůže.

Nesmíme zahodit tříletou práci

Vzpomínky na vydařenou sezonu v Londýně jsou rozhodně příjemnější než ohlédnutí za pátečním debaklem národního týmu v Boloni. Coufal nesl hrozivou porážku 0:4 hodně těžce, zároveň z ní ale nechtěl vyvozovat přehnané závěry.

Itálie - Česko: Jaroslav Šilhavý na tiskové konferenci
Je to facka, uznal Šilhavý. Vadily mu hloupé góly, vzpomněl si na jiný debakl

„Kvůli jedné facce přece nemůžeme hodit do koše tříletou práci,“ varuje bývalý slávista. „Máme koncepci, které budeme dál věřit. Jak doma s Anglií, tak s Belgií i dalšími soupeři nám to vycházelo, hráli jsme dobrý fotbal,“ připomíná Coufal.

Dle svého zvyku zůstává při vyhlídce na mistrovství Evropy optimistou, byť si je plně vědom náročnosti základní skupiny (Češi se utkají se Skotskem, Chorvatskem a Anglií).

Antonín Barák (vlevo) v zápase s Itálií.
Panika nám teď nepomůže, prohlásil Barák po výprasku „doma“ v Itálii

„Nebude to sranda, ale rozhodně chceme postoupit,“ hlásí Coufal, který se obzvlášť těší na duel s výběrem Albionu. „Zkusíme překvapit celé Wembley,“ pousmál se.

To se ovšem nesmí opakovat boloňské trápení…