Schickovi a spol. stačí k triumfu ve skupině D bod s Anglií. Šlo by o překvapivé umístění, které si nedokázali představit ani ti nejvěrnější fanoušci.

Zleva Michael Keane z Anglie, Vladimír Darida z ČR a Jordan Henderson z Anglie.
Jankulovského paráda, uštknutí Kobry i výprask. Češi jdou na Anglii popáté

Jenže první flek by mohl být i dost ošidný. Znamenalo by to totiž, že si Češi zahrají s druhým nejlepším týmem skupiny F.

Soupeři pro osmifinále
Německo
Portugalsko
Francie
Maďarsko
Slovensko
Švédsko
Polsko
Španělsko
Nizozemsko

Ta je oprávněně nazývána skupinou smrti – národnímu týmu by hrozil sok z kvarteta Německo, Francie, Portugalsko, Maďarsko.

Bitva s Maďary – bezesporu s nejpřijatelnějším protivníkem – je ovšem nejméně pravděpodobná. Reprezentanti země kontroverzního premiéra Viktora Orbána by ve středu museli porazit Němce. A zároveň doufat v o trochu reálnější scénář, že Francie pokoří Portugalsko.

Ať tak či onak, v případě obsazení 1. místa by se český výběr představil v osmifinále 29. června ve Wembley.  

Ve hře derby se Slovenskem

V případě, že Češi obsadí druhou pozici, utkají se se soupeřem ze skupiny E, který skončí na stejné příčce. 

Realitou tak může být osmifinále se Španělskem či Švédskem, ale i se sousedy z Polska a Slovenska. Šilhavého tým by v takovém případě čekal přesun do Kodaně s datem zápasu 28. června.

Patrik Schick v utkání se Skotskem.
Nároďák dohání Slavii. Za úspěch na Euru si zajistil balík, může být ještě lépe

Nejsložitější na rozluštění soupeře pro osmifinále by byla třetí varianta. Pokud by hráči se lvem na hrudi okupovali po posledním zápase třetí příčku, utkali by se v play-off s vítězem skupiny C (Nizozemsko), nebo s vítězem skupiny E (Slovensko, Španělsko, Švédsko, Polsko).