Druhý test, druhá možnost dotvořit sestavu pro fotbalové Euro. „Odpovědělo nám na některé otazníky,“ ohodnotil Jiří Chytrý, asistent kouče fotbalové reprezentace Jaroslava Šilhavého, utkání s Albánií. V něm Češi zvítězili v Praze 3:1.

Výsledek je potěšující, nicméně podstatnější je výhled k příštímu pondělí, kdy mužstvo vstoupí do kontinentálního šampionátu vyhrocenou bitvou se Skoty.

Otazníky nad stopery

V základní jedenáctce podle všeho budou střední obránci Tomáš Kalas s Ondřejem Čelůstkou.

„Stojím si za tím, že odehráli skvělý zápas,“ pronesl po Albánii Šilhavý. „Pokud budou zdraví, asi s nimi budeme počítat,“ přikývl Chytrý.

Klíčová pozice stopera byla přitom po pátečním debaklu v Itálii hustě (a právem) kritizovaná. Nyní to bylo jinak.

„Myslím, že jsme si vyhověli. Hodně jsme spolu mluvili, často se zajišťovali, protože jsme to hráli vzadu otevřeně jeden na jednoho,“ hodnotil Čelůstka.

Záloha se může změnit

Podobně jako on s Kalasem se základu velmi výrazně přiblížil záložník Lukáš Masopust. Proti Albánii zapsal gól i asistenci.

„Takové výkony jeho pozici posilují. Hraje pro něj i to, že je zvyklý na spolupráci s obráncem Vláďou Coufalem,“ glosoval Chytrý.

Jasno naopak není v bráně, trenéři ještě nemají zcela jasno, zda ukáží na Tomáše Vaclíka, nebo Jiřího Pavlenku. Změny mohou nastat – trochu překvapivě – také ve středové trojici. Je možné, že nenaskočí ve „svatém“ složení Tomáš Souček, Alex Král, Vladimír Darida.