V případě Schicka snad nemohla být větší shoda. Experti z nejrůznějších zemí ho zařadili do nejlepší jedenáctky šampionátu!

Někde se nedostalo na Cristiana Ronalda, jinde ignorovali Raheema Sterlinga. Ovšem český útočník se objevil v sestavě takřka všech významnějších médií, která se letos rozhodla pokračovat v tradici tzv. "all star" týmu. 

Začněme španělským deníkem Marca, jenž pro výběr kompletní jedenáctky zvolil sofistikovanou metodu. Vše spočítal počítač. Schick nejen že nechybí, on byl podle základních statistik a stěžejních kritérií nejhodnotnějším hráčem celého šampionátu (Češi pak v tomto modelu obsadili pátou příčku).

Přes čísla na to šel i odborný server Whoscored, jehož účet na Twitteru sleduje více než 800 tisíc uživatelů.

Zajímavost číslo 1? Rodák z Prahy se dle analytiků dostal na pomyslné pódium, byl třetím nejlepším hráčem turnaje. Nutno dodat ještě zajímavost číslo 2: Schick měl v sestavě dle Whoscored parťáka. Krajana. Euro k výšinám vystřelilo také obránce Vladimíra Coufala. 

Důležitější než Ronaldo

Ale vraťme se k Schickovi. Odchovanec Sparty si mnohdy nevysloužil jen umístění v jedenáctce, ale často byl jeho výběr doprovázen komentářem. 

U fanoušků hodně populární magazín Talksport přinesl působivý chvalozpěv. "Byl důležitější než Ronaldo. Bez něj by se Češi nedostali do čtvrtfinále."

Australská televize ABC zase připomněla jeho fantastický gól z 45 metrů. "Skvělý moment. Jak se skotský brankář snažil, až málem snědl síť…"

Stanice Eurosport k nominaci Schicka do nejlepší jedenáctky uvedla: "Byl jednou z hvězd, která se rozzářila právě na šampionátu." Komentátoři z portálu Punditarena zase tuší, že díky obrovské pozornosti se Leverkusen musí připravit na jednání o jeho možném prodeji.

Jistě, bude zajímavé sledovat, na kolik Schicka ocení server Transfermarkt (nyní je to 23 milionů eur) a kdo by ho chtěl (mluví se o West Hamu či Evertonu).

Ovšem kouč Leverkusenu o nějakém odcházení nechce ani slyšet. "Je to skvělý útočník. Bavilo mě ho na Euru sledovat," vzkázal Gerardo Seoane, jenž už se nemůže dočkat, až Schick ukončí dovolenou a naskočí do přípravy.