Favorita táhl navrátilec po zranění Kevin de Bruyne, který přišel na hřiště do druhé půle za stavu 0:1, poté co se ve 2. minutě trefil Yussuf Poulsen. Hvězdný belgický záložník ale nejprve přihrál na vyrovnání Thorganu Hazardovi a v 70. minutě dokonal obrat tvrdou ranou z hranice pokutového území.

Utkání bylo symbolicky v 10. minutě přerušeno, aby hráči a fanoušci zatleskali dánskému záložníkovi Christianu Eriksenovi, který před pár dny na tomto stadionu zkolaboval a bojoval o život. Hráč s číslem 10 fandil svým spoluhráčům z přilehlé nemocnice.

Zatímco Belgičané neprohráli už jedenáctý zápas za sebou, Dánové po druhé porážce na turnaji zůstávají ve skupině B poslední a jsou blízko vyřazení. Jejich konkurenti v boji o postup Rusko s Finskem mají tři body. V posledním zápase tak musí 21. června v přímé bitvě porazit Rusko, Belgie ve stejný den vyzve Finy.

Ukrajina udolala nováčka

Fotbalisté Ukrajiny ve druhém v Bukurešti udolali nováčka Severní Makedonii 2:1 a po úvodní porážce 2:3 s Nizozemskem se vrátili do hry o postup. Naopak tým trenéra Igora Angelovského ve skupině C nenapravil předchozí prohru 1:3 s Rakouskem a je na pokraji vyřazení. Nizozemci hostí večer v Amsterodamu Rakousko.

Svěřenci kouče Andreje Ševčenka uzavřou skupinu proti Rakousku znovu v Bukurešti, Severní Makedonie rovněž v pondělí v Amsterodamu změří síly s Nizozemskem.

"Jsem rád za tři body, které jsme získali. Nezaměřoval bych se jenom pro hráče, kteří dali góly nebo asistovali. Podívejte se na naši obranu, jak skvělý výkon dnes podala. Cenu pro nejlepšího hráče utkání chci sdílet s celým týmem," uvedl křídelník Jarmolenko pro web UEFA.com.