Zatímco z českého pohledu bylo všechno v pořádku, Chorvaté po remíze 1:1 neskrývali hněv na adresu španělského rozhodčího Grandeho. Podle nich byla penalta, kterou v prvním poločase proměnil Patrik Schick, přinejmenším diskutabilní.

„Vůbec jsem Schicka nemohl vidět. Šel jsem po míči a tohle je prostě přirozená poloha mých rukou. Skáču tak celý život, tak jsem se to naučil. Nemůžu přece skákat jako svíčka bez rukou,“ zlobil se viník Dejan Lovren, který Schicka zasáhl do obličeje.

Český útočník pak krvácel a i to Chorvaty zvedlo ze židle. Podle nich měl být řádně ošetřen, místo aby se hned ujal provedení penalty. Jeden z Čechů prý navíc předčasně vběhl do vymezeného území.

K pokutovému kopu se vyjádřil i bývalý anglický útočník Gary Lineker. Zatímco po duelu se Skotskem chválil Schickův nadpozemský druhý gól, tentokrát si břitký glosátor mezi českými fanoušky moc přátel neudělal.

Zdroj: Youtube

„Je povzbuzující vidět, že VAR je směšný kdekoli. Penalta to v žádném případě nebyla,“ napsal Lineker na Twitteru a potvrdil, že je jako správný Angličan zastánce tvrdosti v osobních soubojích. Nějaká ta kapka krve nepadá na váhu.

Pomalá hra bez nápadu

Celkově se ale Chorvaté za svůj páteční výkon dočkali drsné sprchy. Sebevědomí úřadujících vicemistrů světa bolestivě narazilo na realitu a prokázalo se, že družina kolem Luky Modriče má daleko do formy z MS v roce 2018. Hodně daleko.

„Dovolit Čechům, kteří proti Skotsku nedokázali udržet balon u nohy, větší držení míče a víc přihrávek, je prostě nepřípustné,“ napsal sportovní web Telesport.hr. „První poločas byl opravdu příšerný. Ve druhé části se výkon trochu zlepšil, ale výsledek byl nakonec hubený,“ kritizoval list Sportske novosti.

Češi se dočkali pochvaly za nebojácný výkon a fyzickou připravenost, bylo však znát, že v Chorvatsku se čekalo poměrně hladké vítězství. „Hlavně v útoku je předváděná hra daleko od potenciálu, který mužstvo má. Všechno je pomalé, bezmocné, bez nápadu,“ uvedla na adresu chorvatského nároďáku televize RTL.