„Christian prodělal řadu vyšetření a po nich bylo rozhodnuto, že dostane kardioverter-defibrilátor. Po zástavě srdce je zavedení tohoto zařízení nutné, aby hlídalo srdeční rytmus. Na takovém postupu se shodlo několik odborníků z celého světa a Christian jejich řešení přijal,“ oznámil na twitterovém účtu dánského svazu lékař reprezentace Morten Boesen.

Pro devětadvacetiletého záložníka to nemusí znamenat konec kariéry. Kardioverter-defibrilátor, který hlídá srdeční rytmus, má voperovaný i nizozemský obránce Daley Blind, který startuje i na Euru. Zadák Ajaxu nedohrál přípravný zápas s Herthou Berlín, protože se mu zařízení vypnulo.

Eriksen zkolaboval v sobotním utkání s Finskem (0:1) a přímo na trávníku ho záchranáři dlouhé minuty resuscitovali. Při vědomí a ve stabilizovaném stavu byl poté převezen do nemocnice. Na místě, kde se odehrála hrůzostrašná scéna, nastoupí Dánové ve čtvrtek proti Belgii.

„Musíme se připravit na emotivní cestu na stadion Parken, bude to zvláštní atmosféra. Eriksen je srdce, pulz a rytmus našeho týmu. Má neuvěřitelné schopnosti vnímat čas, prostor a rytmus fotbalového zápasu, ale ve čtvrtek tam s námi nebude," řekl dánský trenér Kasper Hjulmand.

I pro Belgičany to bude psychicky náročné a emotivní utkání. „Několik našich hráčů s ním hrálo. Budeme tam, abychom vyhráli zápas, což bude obtížné,“ nechal se slyšet belgický útočník Romelu Lukaku, klubový spoluhráč Eriksena z Interu Milán.

Belgičané mají v úmyslu v 10. minutě zakopnout míč a minutovým potleskem vyjádřit Eriksenovi podporu. Načasování bylo zvoleno kvůli tomu, že Eriksen nosí v reprezentaci dres s číslem 10.