Dvaatřicetiletý rakouský rodák se srbskými kořeny měl po vstřelení gólu počastovat protihráče Egzona Bejtulaie protialbánskou nadávkou, ústa se mu při tom snažil zavřít kapitán David Alaba. Pak se ještě dostal do hádky s Gjannim Alioskim, dalším hráčem z albánské menšiny v makedonské reprezentaci.

Rakouskému útočníkovi bylo jasné, že přestřelil. Ihned po utkání přišel do makedonské kabiny a za své chování se omluvil. „Potřásl mi rukou a omluvil se. Přišel jako kamarád, německy jsme si popovídali a vyříkali si to,“ citovala agentura DPA Alioskiho.

Jaký rozdíl oproti kauze Kúdela. Když měl slávistický stoper rasisticky urazit Fina Glena Kamaru, po utkání Evropské ligy v Glasgow dostal v útrobách stadionu pěstí. Kúdela navíc dostal trest na deset zápasů.   

Později Arnautovic na Instagramu zdůraznil, že není rasista. „V emocích tam padla nějaká vzrušená slova, za což bych se rád omluvil, zvlášť mým přátelům ze Severní Makedonie a Albánie. Jedno bych chtěl říct jasně - nejsem rasista. Mám přátele téměř v každé zemi a jsem pro rozmanitost. Každý, kdo mě zná, to ví,“ napsal Arnautovic, který jehož pochází ze Srbska.

UEFA se původně nechtěla případem zabývat, poté však přece jen zahájila s Arnautovicem řízení. A dnes vynesla trest. Rakušana suspendovala za vulgární urážku soupeře na jeden zápas. Arnautovic tak přijde o duel s Nizozemskem.