Italové si na domácí římské půdě došli pro další výhru, byť proti Walesu se střelecky prosadil v závěru první půle pouze Matteo Pessina. Když ostrované krátce po změně stran přišli o (přísně) vyloučeného Ethana Ampadua, bylo vlastně rozhodnuto.

Brankář Matěj Kovář
Angličané řeší Součka. Hledali jeho slabiny, prozradil český gólman Manchesteru

„Jsme šťastní, jsme šťastní,“ lakonicky hodnotil italský trenér Roberto Mancini. „Ale po základních skupinách startuje úplně nová soutěž,“ uvědomuje si.

Mancini se nebál změn a v neděli poslal na hřiště skoro kompletně obměněnou jedenáctku. Na výkonu hochů v modrém to moc znát nebylo – „Squadra azzura“ má formu jako hrom, o čemž se v ostatně v přípravě přesvědčili i čeští fotbalisté.

„Máme velmi chytré hráče, kteří chtějí vyhrát každý zápas. Jejich mentalita je prostě skvělá. Dnes jsme změnili osm hráčů, ale odehráli jsme velmi dobrý zápas,“ pochvaloval si Mancini.

Švýcaři musejí čekat

Italové se v osmifinále utkají s druhým týmem ze skupiny C, tedy s Ukrajinou nebo Rakouskem. Důvod k radosti ovšem mají i Velšané, kteří přes porážku udrželi přímý postup do play-off. Na „draky“ čeká druhý celek ze skupiny B.

Trenér Kozlovic Vlastimil Chytrý
Bratři Chytří Euro řeší neustále. Kdo je kápo a kdo dělá pořádek v šatně?

„Dnes jsme to měli hodně těžké. Museli jsme hlavně bránit a běhat, od začátku to bylo náročné. Jsem na kluky hrdý,“ řekl Gareth Bale, hvězdný kapitán Walesu.

Ve druhém nedělním duelu „áčka“ porazili Švýcaři 3:1 Turecko a díky třetímu místu se ziskem čtyř bodů (mají horší skóre než Wales) udrželi naději na postup do osmifinále. Do toho se totiž dostanou čtyři nejlepší mužstva ze třetích míst. Turci bez jediného bodu na Euru končí.