V dalším díle pravidelného podcastu Deníku „Evropa pro Čechy” s evropským editorem Deníku Lubošem Palatou se s šéfredaktorkou Euractivu Anetou Zachovou zamyslíme nad tím, co Evropskou unii čeká v roce 2024 a především nad červnovými volbami do Evropského parlamentu.

Budeme se bavit o tom, jak jisté je, že předsedkyní Evropské komise i po evropských volbách zůstane Ursula von der Leyenová, o tom, v jaké stavu je dnes Evropská unie. Věnovat se budeme volbám do evropského parlamentu jak z evropského, tak domácího hlediska.

Přečtěte si rozhovor s bývalým slovenským ministrem zahraničí Miroslavem Wlachovským:

Zastavíme se u toho, jak jde dohromady silně protiunijní kampaň Andreje Babiše a jeho ANO a desetileté členství ANO v nejvíce eurofederalistické frakci liberálů, která jasně podporuje i Zelenou dohodu. Zda voliči ANO vědí, že Babiš do Evropského parlamentu vůbec nekandiduje. A jaké jsou šance českých vládních stran, zda dokáží porazit v součtu mandátů opozici.

O tom a o mnohém dalším bude tento díl podcastu Evropy pro Čechy.

Podcast Deníku „Evropa pro Čechy“ o dění nejen v Evropské unii vysíláme už čtvrtým rokem každou středu ve 12:00. Pořadem vás provází evropský editor Deníku Luboš Palata.

Evropa v souvislostech

Evropa v souvislostech info Zdroj: se svolením EU Evropa v souvislostech

Projekt byl spolufinancován Evropskou unií v rámci subvenčního programu Evropského parlamentu v oblasti komunikace. Evropský parlament se nepodílel na jeho přípravě a nenese žádnou odpovědnost za informaci, informace nebo stanoviska vyjádřená v rámci projektu, ani jimi není vázán, neboť za ně v souladu s příslušným právem odpovídají pouze autoři, oslovené osoby, vydavatelé nebo vysílatelé programu. Evropský parlament nemůže být činěn odpovědným ani za přímé nebo nepřímé škody, které mohou vzniknout při realizaci projektu.