V dalším díle pravidelného podcastu Deníku „Evropa pro Čechy” se šéfredaktorkou Euractivu Anetou Zachovou a evropským editorem Deníku Lubošem Palatou se budeme zabývat jednáním Evropského parlamentu o vlivu Facebooku a dalších technologických gigantů na život Evropanů a na to, zda by se něco takového mělo regulovat a proč. Aniž si to totiž běžní uživatelé uvědomují, provozovatelé internetových vyhledávačů a platforem jako Facebook a Twitter a dalších pomocí algoritmů vydělávají nejen peníze, ale také ovlivňují naše chování a smýšlení, a to často v tom špatném slova smyslu. 

Především kvůli tomu, že algoritmy podporují radikalizaci našeho chování a smýšlení, málo čelí dezinformacím a také nechrání nezletilé uživatele před nevhodným obsahem. Má to vliv jak na psychiku uživatelů, tak na nálady ve společnosti a ovlivňuje to i politický život. O tom, co s tím, kde končí svoboda slova a informací a co je ještě přípustá regulace, je dnešní díl podcastu.

Podcast Deníku „Evropa pro Čechy“ o dění nejen v Evropské unii vysíláme každou středu ve 12:00. Pořadem provází evropský editor Deníku Luboš Palata, hostem je Aneta Zachová, šéfredaktorka Euractivu.