V dalším díle pravidelného podcastu Deníku „Evropa pro Čechy” s evropským editorem Deníku Lubošem Palatou se s předsedkyní KSČM a europoslankyní Kateřinou Konečnou budeme bavit překvapivě nikoli o Ukrajině, ale o zdravotnictví, na které je v europarlamentu brána jako odbornice. Zastavíme se také u důležité směrnice EU o bankách, úvěrech a pojištění, kterou Konečná vyjednávala za celý Evropský parlament.

Na otázku, jak je to možné, když je členkou malé a tvrdě opoziční frakce Levice, Konečná připouští, že v Evropském parlamentu fungují demokratické mechanismy. „Evropský parlament je demokratická instituce. V EU jediná,“ uvádí Konečná, která chce po téměř deseti letech v Evropském parlamentu přes svoji funkci v čele KSČM na jaře opět kandidovat.

Jak se dívá především na své levicové soupeře? Jak hodnotí práci současné Evropské komise? Máme v EU Zdravotní unii? Poučili jsme se u covidu? O tom a o mnohém dalším bude tento díl podcastu Evropy pro Čechy.

Podcast Deníku „Evropa pro Čechy“ o dění nejen v Evropské unii vysíláme už třetím rokem každou středu ve 12:00. Pořadem vás provází evropský editor Deníku Luboš Palata.