V dalším díle pravidelného podcastu Deníku „Evropa pro Čechy” se šéfredaktorkou Euractivu Anetou Zachovou a evropským editorem Deníku Lubošem Palatou se podíváme do Paříže a do Bruselu na první cestu premiéra Petra Fialy do Evropských institucí.

Ještě před ní se Fiala zastaví na večeři u francouzského prezidenta Emmanuela Macrona s africkými státníky v Paříži. Po ní ho čeká už v Bruselu jednání s předsedkyní Evropské komise Ursulou von der Leyenovou, rakouským kancléřem a pak hlavně summit Evropské unie a Africké unie.

To je celkem přes padesát států a je to klíčová akce pro další rozvoj vztahů EU s téměř 1,4 miliardovým kontinentem. Pro EU i Česko je Afrika klíčová nejen jako hrozba z hlediska nelegální migrace, ale i jako velká příležitost pro obchod a investice. O tom a mnohém dalším je dnešní podcast.

Podcast Deníku „Evropa pro Čechy“ o dění nejen v Evropské unii vysíláme každou středu ve 12:00. Pořadem provází evropský editor Deníku Luboš Palata, hostem je Aneta Zachová, šéfredaktorka Euractivu.