V dalším díle pravidelného podcastu Deníku „Evropa pro Čechy” se šéfredaktorkou Euractivu Anetou Zachovou  a evropským editorem Deníku Lubošem Palatou se budeme zabývat novým pánem Evropské unie na ochranu lesů v zemích, odkud Unie dováží některé potraviny.

Za posledních třicet let přišla planeta o 420 milionů hektarů lesů, což je rozloha větší než území Evropské unie. Zhruba 90 procent stromů šlo k zemi kvůli rozšiřování zemědělské půdy. Na místě pralesů jsou nyní sójové, palmové či kávové plantáže. Unie a její dovoz potravin se na tom podílí největším rozsahem hned po Číně. EU chce masivnímu kácení bránit tím, že na evropském trhu zakáže produkty spojené s ničením lesů. Zaměří se i na ochranu půdy.

O tom, jak to chce Evropská unie udělat, jak to bude efektivní a zda to povede ke zvýšení ceny například kávy. je dnešní další díl podcastu.

Podcast Deníku „Evropa pro Čechy“ o dění nejen v Evropské unii vysíláme každou středu ve 12:00. Pořadem provází evropský editor Deníku Luboš Palata, hostem je Aneta Zachová, šéfredaktorka Euractivu.