Deník Financial Times se na titulní straně věnuje premiérčině nabídce, že odstoupí z funkce. Stejné téma má na své úvodní straně list Metro, který o navržené demisi informuje čtenáře rýmem "Vote brexit and I'll exit" (Hlasujte pro brexit a já odejdu).

Britská premiérka Theresa Mayová na půdě parlamentu před hlasováním o brexitové dohodě
Britští poslanci odložili termín brexitu. Návrhy na řešení patu zamítli

Podle deníku Metro Mayová nabídkou rezignace vytáhla poslední kartu, aby dohodu prosadila. List poznamenal, že dosavadní odpůrce dohody a jeden z hlavních zastánců odchodu z EU Boris Johnson ihned poté oznámil, že plán Mayové podpoří. Čtenáři Metra se také dozvědí, že parlament ve středu odmítl všech osm předložených brexitových alternativ.

Osmkrát ne 

Osmkrát ne má v titulku deník The Guardian, který k tomu uvedl, že se parlament konečně k brexitu vyjádřil. Novinářka Jedidajah Otteová k tomu v této souvislosti na portálu tohoto listu poznamenala, že středeční hlasování nepřineslo o moc víc, než řádek z textu skladby Bohemian Rhapsody britské kapely Queen. V této písni zazní ne po sobě hned sedmkrát.

Britská premiérka Theresa Mayová
Mayová stále hledá podporu pro dohodu o brexitu. Poslanci přebírají iniciativu

List Daily Mirror si pohrál s tím, že v angličtině se příjmení premiérky shoduje s názvem měsíce května. Dvaadvacátý květen (anglicky May), na který EU odložila brexit, pokud tento týden britská Dolní sněmovna dohodu o odluce schválí, označil Daily Mirror za konec Mayové (May, jak zní nepřechýleně v angličtině premiérčino příjmení).

Středeční dění ve sněmovně pak Daily Mirror označil za chaos, neboť poslanci se nerozhodli pro žádný z předložených návrhů brexitového scénáře.

Očekávaný konec 

O očekávaném konci Mayové dnes píše také The Times, který uvádí, že hlasování o brexitové dohodě, kterou poslanci již dvakrát odmítli, může být na programu parlamentu již v pátek. The Times rovněž napsal, že o nástupci Mayové může rozhodnout dlouhý souboj uchazečů.

Britská premiérka Theresa Mayová na půdě parlamentu před hlasováním o brexitové dohodě
O brexitové dohodě se zatím hlasovat nebude. Mayová stále nemá podporu poslanců

"Podpořte mě a vyhoďte mě," tak zní titulek, který dnes vévodí titulní stránce deníku i. List Daily Express se na úvodní straně ptá, co ještě premiérka musí udělat, aby se jí podařilo zlomit politický pat a získat podporu pro brexitovou dohodu.

"Její obětavé gesto následovala chaotická série hlasování," doplnili Daily Express. Daily Mail pak pochybuje o tom, zda se premiérčino sebeobětování nemine výsledkem.

Britská premiérka Theresa Mayová
Dny premiérky Mayové jsou možná sečteny. Čelí vzpouře ve vládě, má odstoupit