V dalším díle pravidelného podcastu Deníku „Evropa pro Čechy” s evropským editorem Deníku Lubošem Palatou se vydáme do Štrasburku za europoslankyní a členkou zemědělského výboru Evropského parlamentu Veronikou Vrecionovou z ODS.

Zeptáme se na koalici Spolu a evropské volby. Na to, zda místopředsedkyně Evropského parlamentu Dita Charanzová bude do Evropského parlamentu kandidovat za ODS. Na migrační reformu EU a na to, co z ní může pro Česko plynou dobrého a co může být naopak komplikace.

Zastavíme se i u evropských dotací pro zemědělství. U toho, zda zemědělcům skutečně pomáhají i na roli Andreje Babiše. Zeptáme se také, proč se u potravin stále čeští zemědělci soustředí na množství a ne na kvalitu a jak z toho ven.

O tom a o mnohém dalším bude tento díl podcastu Evropy pro Čechy.

Dohoda o reformě migrace EU je nejlepší možná, říká v dalším díle cyklu Luboše Palaty Evropa pro Čechy pro Denik.cz předsedkyně europoslaneckého klubu ODS Veronika Vrecionová. | Video: Luboš Palata

Podcast Deníku „Evropa pro Čechy“ o dění nejen v Evropské unii vysíláme už třetím rokem každou středu ve 12:00. Pořadem vás provází evropský editor Deníku Luboš Palata.