Sedm obětí, včetně tří turistů, evidují v Turecku, kde se stále pohřešuje nejméně jeden člověk, píše agentura Reuters. Čtyři lidé zemřeli v Bulharsku. V řeckých městech Volos a Karditsa v centrální části Řecka zemřeli dnes a v úterý nejméně tři lidé a další tři se pohřešují.

V Turecku zaplavila voda po přívalových deštích i část Istanbulu, kde zemřeli nejméně dva lidé a 31 se zranilo. V největším tureckém městě dnes dopoledne však přestalo pršet. Voda smetla i kemp v provincii Kirklareli poblíž hranic s Bulharskem.

Hasiči už dva týdny bojují v Řecku s ničivými požáry. A stále se jim nedaří dostat plameny pod kontrolu
Řecko drtí největší požár v EU. Místní jsou ale lhostejní, píše španělský list

V Bulharsku bylo nejvíce zasaženo letovisko Carevo na jihovýchodě země, kde zatím evidují čtyři oběti. Přívalový déšť postihl v oblasti přímořského letoviska několik kempů a některá auta strhl proud vody do moře. Škody na majetku jsou značné a přívalové deště se dotkly i tisíce turistů.

„Situace se vrací do normálu, silnice začínají být postupně sjízdné,“ uvedl dnes při návštěvě města premiér Nikolaj Denkov, podle kterého v oblasti za 24 hodin spadlo na 300 milimetrů srážek. Úřady například v Burgasu či Primorsku zrušily oslavy dnešního Dne sjednocení.

Atény zasáhly přívalové deště 

Přívalové deště dnes odpoledne zasáhly podle řeckého tisku také Atény, kde byly zaplaveny i některé stanice metra, píše deník Kathimerini. Mimo provoz byla též část dálnice z metropole do druhého největšího řeckého města Soluně.

Nejvážnější zřejmě zůstává situace v oblasti Magnesia ve střední části Řecka, na kterou připadají dva ze tří mrtvých v zemi.

Zdroj: Youtube

Podle zpravodaje agentury AFP ve správním středisku oblasti a přístavním městě Volos jsou od úterního večera přerušeny dodávky proudu a na řadě míst úřady zakázaly osobní automobilovou dopravu.

„Nikdy jsem nic podobného neviděl, tisíce domů a obchodů byly ve Volosu zaplaveny a není tu nikdo, kdo by nám pomohl,“ řekl AFP jeden místní obyvatel. Rozsáhlé škody jsou i v okolí.

V takové peklo se kvůli obřím požárům letos v červenci proměnilo Řecko
Za posledních sedm let v Evropě shořela plocha o rozloze Belgie

Na letišti na řeckém ostrově Skiathos strávilo kvůli počasí noc několik stovek lidí, napsala dnes agentura DPA. I dnes bylo zrušeno několik letů do Británie a další hlásily zpoždění.

Pohřešovaní jsou i novomanželé z Rakouska

Deník Kathimerini ve středu večer informoval, že mezi pohřešovanými v Řecku je i dvojice novomanželů z Rakouska, kteří utíkali před rozvodněnou řekou v jedné přímořské lokalitě. V oblasti se nacházeli s dalším párem z Rakouska, který je však v bezpečí.

„Je to nejextrémnější jev pokud jde o množství srážek za 24 hodin, který byl zaznamenán v Řecku od začátku těchto statistik,“ řekl dnes ministr pro ochranu obyvatel Vasilis Kikilias. Podle odhadů meteorologů v oblasti Magnesia, kde se nachází město Volos, spadlo za 24 hodin 600 až 800 milimetrů srážek.