Šéf české diplomacie Tomáš Petříček, který se lucemburského jednání též účastnil, ani s jedním z infikovaných kolegů v pondělí nehovořil delší dobu a situaci bude řešit s hygieniky.

"O nakažení rakouského kolegy jsem se dozvěděl až dnes," sdělil dnes Petříček ČTK. Postupovat bude podle instrukcí hygieniků, a to včetně případné izolace. Na testy chodí pravidelně, další ho čeká v pondělí. Dnes dopoledne se Petříček účastnil výsadby aleje Porozumění mezi Hostivicí a Jenčí u Prahy. ČTK sdělil, že přes víkend už preventivně neplánuje žádné aktivity a kontakty.

Rakouský ministr je bez příznaků, uvedla jeho mluvčí. "Preventivně se dnes nechají otestovat všichni členové vlády," dodala a připomněla, že členové rakouského kabinetu nosí roušky. Schallenberg byl přítomen na středečním zasedání rakouské vlády.

Uvalení sankcí 

"Výsledek mého testu na covid byl pozitivní," uvedla později dnes na twitteru šéfka belgické diplomacie Wilmèsová s tím, že ji patrně infikoval někdo z rodinného kruhu. Domnívá se to proto, že mimo domov podle svých slov dodržovala nezbytná opatření.

Na schůzce unijních ministrů zahraničí 12. října v Lucemburku se šéfové diplomacií mimo jiné dohodli na uvalení sankcí na některé ruské občany v souvislosti s otravou ruského opozičního předáka Alexeje Navalného. Jednali rovněž o ruském postupu vůči východní Ukrajině a o postoji evropského bloku k situaci v Bělorusku.