V dalším díle pravidelného podcastu Deníku „Evropa pro Čechy” s evropským editorem Deníku Lubošem Palatou se vydáme až na dolní tok Labe kousek před Hamburk, kde bude na začátku září probíhat unikátní akce Wendské dny. Protože Němci říkají Slovanům Wendové, jde vlastně o slovanské slavností v regionu, kterému se vždy říkalo a dodnes říká Wendland, tedy Slovanská země.

Jak to vypadá s možností rekonstrukce tamního jazyka, polabské slovanštiny, zda pro to existují v Evropě úspěšné příklady a jak je možné, že právě tady se slovanská kultura zachovala na dolním toku Labe mnohem dále než s výjimkou Lužice kdekoli v Německu, o tom bude rozhovor se slavistou z české Akademie věd doktorem Vladislavem Knollem. Budeme se bavit o tom, které jazyky jsou s polabštinou příbuzné, co se z tohoto jazyka v písemné podobě zachovala a jak složité by bylo udělat z polabštiny opět živý jazyk. 

O tom a o mnohém dalším bude tento díl podcastu Evropy pro Čechy.

Podcast Deníku „Evropa pro Čechy“ o dění nejen v Evropské unii vysíláme už třetím rokem každou středu ve 12:00. Pořadem vás provází evropský editor Deníku Luboš Palata.