Krátce před 14 hodinou už se ve volební místnosti na radnici v Horšovským Týně začali scházet první lidé. Ještě před začátkem voleb sdělila své dojmy Deníku předsedkyně volební komise Eva Hřebcová: „I když už zde pár lidí je, neočekáváme dnes velkou účast. U volební komise jsem již sedmým rokem a celkově ta účast lidí u voleb není moc vysoká. Nejvíc lidí chodí na komunální volby.“ Svůj čas si komise v Horšovském Týně krátí hlavně povídáním, bez kterého by to ani nešlo.

Volí se také v Domažlicích. Dnes přišel vhodit svůj hlasovací lístek také domažlický ponocný Roman Holub. „Pan Holub chodí pravidelně, ale ve svém ponocenském mundúru jen příležitostně, takže je to milé zpestření dne a hezká kuriozita,“ okomentovala dnes kolem 16 hodiny zapisovatelka volební komise Hana Klufová z volebního okrsku dva a dodala, že volební účast je zatím celkem dobrá, větší než se čekalo. „Mám zde sebou knihu, ale zatím je pořád co dělat, lidé chodí průběžně,“ sdělila členka volební komise Lucie Paidarová z volebního okrsku 3.

O občerstvení svých kolegů z volebního okrsku číslo dva se postarala členka komise Anna Schmidová. „Pro naší komisi jsem napekla řezy. Dělám to pravidelně každý rok už asi dvacet let,“ prozradila Anna Schmidová.